۰

اخبار

درخواست سعید حدادیان از رهبر انقلاب و پاسخ ایشان

۱۳۹۴-۱۰-۱۹ در ۰۹:۵۶ توسط

مراسم بزرگداشت ادبی شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر با عنوان «در امتداد خون» با حضور شاعران برجسته‌‌ای چون علیرضا قزوه، ولی‌الله کلامی زنجانی، سعید حدادیان، سید محمد‌ علی الحسینی (از کشور عراق)، احمد بابایی، علی داوودی، رضا اسماعیلی، سجاد شاکری، فاطمه نانی‌زاد، عزیز مهدی (از کشور هندوستان)، علی‌اکبر فرهنگیان و… در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

سعید حدادیان، شاعر و ذاکر اهل بیت(ع)، در این مراسم گفت: ان شاء الله به زودی زود زندگی آل سقوط و آل نفرین به جایی برسد که مصداق این شعر باشد که «دیدی که خون ناحق پروانه شمع را/ چندان امان نداد که شب را سحر کند».

وی سپس اظهار کرد: اینکه گفته‌اند مداد علما ارزشی به اندازه خون شهدا دارد، با این ملاحظه باید نگریسته شود که عالمان هم اهل شهادت و شهادت‌طلبی باشند.

این مداح اهل بیت(ع) اظهار کرد: وقتی امام خمینی(ره) در زمان پیش از وقوع انقلاب اسلامی در پاریس بودند، به ایشان عرض کردند می‌خواهید چه کار کنید؟ ایشان فرمود می‌خواهم بروم در کنار مردم کشته شوم.

حدادیان اظهار کرد: من تا به حال چندین بار در دیدارهایم با مقام معظم رهبری از ایشان خواهش کرده‌ام که دعا کنند تا من شهید بشوم. ایشان هم عموما می‌گفتند زنده باشید ان شاء الله و به هر ترتیب این دعا را برای من نکردند.

وی افزود: اما چند وقت پیش که خدمت ایشان رسیدم به محض دیدار و تفقدی که ایشان داشتند عرض کردم آقا شما را به جدتان قسم دعا کنید من شهید شوم! ایشان یک نگاهی به من کردند – چون نگاه مخصوصی دارند – و بعد فرمودند دعا می‌کنم، به شرطی که شما هم همین دعا را برای من بکنید!

حدادیان سپس خاطرنشان کرد: از دامن چنین رهبری است که این همه لاله‌های شهادت رشد می‌کند؛ ایشان خودشان از شهادت‌طلبان واقعی هستند. من هر وقت حال رهبر انقلاب را از مرحوم آیت‌الله خوشوقت می‌پرسیدم ایشان بغض می‌کردند و می‌فرمودند آقا جانش را کف دست گذاشته‌اند و آماده برای معامله با خدا هستند.

سعید حدایان پس از این سخنان دو شعر از سروده‌هایش با موضوع شهادت شیخ نمر و محکومیت آل سعود را قرائت کرد.

 

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید