۰

اخبار

شاعر کوچه‌های باران خوردهٔ خراسان

۱۳۹۴-۱۰-۲۸ در ۰۷:۴۹ توسط

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، فاطمه نانی‌زاد از شعرای کشور یادداشتی درباره خانم راضیه رجایی که عصرانه ادبی فارس برای وی برگزار خواهد شد نوشته است.

بسمه تعالی

روزهای ابری دی ماه ۵۷ شاهد تولد نوزادی بود که کوچه های باران خوردهٔ خراسان رضوی سال ها بعد شاعرانگیش را به نسیم مژده دادند.

راضیه رجایی بانوی خوش قریحهٔ مشهدی دوران تحصیل در مقطع راهنمایی را سپری می کرد که شعرش به جشنواره های دانش آموزی راه یافت و حائز مقام گردید. سال ۷۳ اولین شعر های راضیه رجایی با حال و هوای انتظار سروده شد.

رجایی که دانش آموخته رشته روان شناسی و مشاوره است اولین مجموعه شعرش در سال ۸۰ توسط نشر نیستان با عنوان «گزیده ادبیات معاصر» و در سال ۸۶ دومین مجموعه شعرش «آسمان ابری دی» توسط نشر تکا منتشر گردید.

چند مجموعه کودک در حوزه دفاع مقدس و نیز تدوین کتاب های «روایت عمار» ، «حدیث سرو» ، «بیداری اسلامی» در کارنامه ادبی وی چشم نوازی می کند‌.

این بانوی شاعر خراسانی هم چنان که شعرش آراسته به سلامت و صلابت زبان است نیز از سلامت و صلابت روان بهره ها دارد. او از جمله بانوان شاعری ست که سرودن شعر متعهد بزرگترین دغدغه اش به شمار می رود.

وی که سال ها افتخار شاگردی در محضر اساتیدی چون مرحوم صاحبکار، مرتضی امیری اسفندقه، مصطفی محدثی و محمدکاظم کاظمی را داشته هم اکنون مسئول جلسه شعر آفتابگردان ها در شهر مشهد است.

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید